ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Thu Jun 21, 2018 4:08 am
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 133 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Author Message
PostPosted: Thu Apr 15, 2010 8:02 pm 
pensionat

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Editat de catre mine dupa o discutie telefonoca cu Mihai. Totul a fost clarificat. Intrebarile au gasit raspuns.
Imi cer scuze ca l-am luat la "puli".
Am fost cam acid.... scuzele mele. Mai am Si momente proaste.

Last edited by GxG on Thu Apr 15, 2010 9:22 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 8:07 pm 
CSA Acvila

Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times
Te anunt ca discutia asta s-a mutat aici!

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 8:18 pm 
CSA Acvila

GxG wrote:
Draga Mihai,

Daca cineva dintre colegii mei facea prea multa gura, imediat seful primea telefoane sa-i inghida gura. Si vorbesc aici de perioada in care faceam presa ("sportiva" dupa unii)
Daca cineva scotea capul mai mult din multime punand intrebari incomode, imediat un prieten al prietenului primea telefon sa ii inchida gura fraierului, ca strica apele.

Tu ai reactionat exact ca cineva care urmareste puterea si exista un prost care iti strica apele. (parca si aud: "Danee inchide-i ba gura lu' ala ca abereaza pe forum <te face de ras cica>")

Nu cred ca am aberat pana acum.. OK.. nu sunt ministrul afacerilor externe sa fiu si politicos si diplomat... dar nu cred ca am afirmat si intrebat ceva ce mi-ar face de ras cultura sau persoana sau cercul in care ma invart.(respectiv TMT-ul)

1. Am afirmat sus si tare ca astea sunt parerile mele proprii si personale si ca ceea ce scriu aici reprezinta punctul meu de vedere si nu al clubului.

2. Nu mai incerca diversiuni si manipulari ca nu tin si or fii multi cretini.. dar chiar toti nu sunt.

Daca ai fi dorit sa fi constructiv ai fi facut urmatoarele chestiuni:
1. Ai fi urmarit intreaga inregistrare (chiar daca e lunga, dorinta ta de implicare te-ar fi ajutat);
2. Ai fi citit absolut toate documentele de pe CD-ul pe care l-au primit toate echipele;
3. Ai mai fi citit si ceva legislatie.

Dupa ce ai fi facut aceste lucruri ai fi putut veni politicos si nu tendentios sa ridici o serie de intrebari!
Crede-ma ca te-as fi respectat corespunzator!
Astept o calmare din partea ta si o intoarcere la ganduri deloc tendentioase si sa vi cu intrebari dupa ce ai parcur cele 3 punct expuse mai sus! Asta daca vrei sa avem un dialog civilizat! Altfel, slava Domnului ne vom porcai pana la sfarsit si fara rost!
Mie mi-a trecut deja supararea, bine nu inteleg pana la urma de ce naiba m-am aprins...si sunt in stare sa o iau de la capat cu tine, asta daca vrei si tu, altfel...

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 8:45 pm 
Team Sfintii

Been thanked: 4 times
mihai.grosan wrote:
1. Ai fi urmarit intreaga inregistrare (chiar daca e lunga, dorinta ta de implicare te-ar fi ajutat);

Mihai, ai pus undeva inregistrarea video a congresului? La cat s-a scris am pierdut sirul...
Thanks.

[Silicon mouth-first BB in my life] [Combat journalist- http://picasaweb.google.com/nashu.airsoft http://www.6mm.ro] [Engineering and demolitions - Bradulet] [Celebrity - Berget 8 2010, NAF 23, Fox 3] [Chairsofter] [Tick collecter - 1 tick fed so far]

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 9:10 pm 

Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
pentru cei nedumeriti :)

http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=7530

Bafta !

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 9:18 pm 
Team Sfintii

Been thanked: 4 times
Merci, filetransfer.ro rules, 5 MB/s!

[Silicon mouth-first BB in my life] [Combat journalist- http://picasaweb.google.com/nashu.airsoft http://www.6mm.ro] [Engineering and demolitions - Bradulet] [Celebrity - Berget 8 2010, NAF 23, Fox 3] [Chairsofter] [Tick collecter - 1 tick fed so far]

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 9:29 pm 
CSA Acvila

GxG wrote:
Editat de catre mine dupa o discutie telefonoca cu Mihai. Totul a fost clarificat. Intrebarile au gasit raspuns.
Imi cer scuze ca l-am luat la "puli".
Am fost cam acid.... scuzele mele. Mai am Si momente proaste.

Am discutat ca doi barbati, ne-am impacat si sper ca am reusit sa clarific neclaritatile lui GXG! :wink:
In sfarsit o discutie de cacat s-a terminat cu happy end!

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 9:42 pm 

"In sfarsit o discutie de cacat s-a terminat cu happy end!" :lol: :lol: :lol:
that's the spirit!
Semper Fi!

Image
Image
Mauser SR Warrior + Swiss Arms 3-9x-50
Tercel M1911 Colt Government .45
Semper Fi!

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 9:57 pm 

Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Ilion wrote:
Salutare

3- Basque sunt putin dezamagit de ce ai facut la congres, poate ca tu ai vrut sa tranzmiti un anumit mesaj dar draga mea in nici un caz nu se face asa, nu esti pe maidan sau la jocurile de duminica, afirmati gen "barbatii vor sa imi masoare p...a" nu se fac la un congres national fie el primul sau al 8-lea. Intr-un fel te-am inteles, frustrarea adunata pe parcursul zilei te-a determinat sa reactionezi asa dar asta nu e o scuza e o slabiciunea personala, pana la urma nu mi-am "consumat" 2 zile pentru a te auzi pe tine injurand. Si asta e valabil pentru toti airsofteri dornici sa se afirme in fata comunitati, domnilor eu pana acum am trait cu impresia ca cei care practica acest joc sau sport sunt totusi oameni cu o anumita cultura si cu bun simt nu de alta dar vb de airsoft nu de paintball.
A doua observatie care as putea sa o fac referitor la postul tau pe aceasi unda ca discursul de la congres in care dadeai in toti cei care au pus sub semnul intrebari anumite aspecte alea anumitor persoane, draga mea istoria m-a invatat ca in spatele oricarei actiuni de magnitudinea asta exista si niste lucruri nementionate care tu poate nu le vezi sau nu vrei sa le vezi, acum nu vreau sa dau apa la moara la toata lumea si sa inceapa cu tampenii dar e dreptul fiecaruia sa puna anumite semne de intrebare cum ai zis si tu suntem ROMANI as prefera sa nu raspunda nimeni la aceasta linie sa lasam putin timpul sa vb peste 2-3 ani.

Seara buna va doresc

Ilion, iarta-mi intarzierea, abia azi am vazut postul tau, dar imi permiti dreptul la replica, banuiesc! Si ca sa fiu o doamna si nu o "maidaneza" te intreb: preferi aici sau pe pm?

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 10:40 pm 
CSA Acvila

A fost ridicata si a 2 a parte a congresului

Profile  

PostPosted: Thu Apr 15, 2010 11:13 pm 
AA Team

Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times
Bashque daca replica ta imi este adresata mie te rog PM daca replica ta se adreseaza la toata lumea poti sa o faci publica dar te rog daca decizia ta este sa postezi public te rog sa ramain in linile de interes ale congresului sau apropiate macar.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 16, 2010 9:05 am 
CSA Acvila

Concluzii si lamuriri despre si in legatura cu congresul.
Ma voi referi la aspectele generale legate de sportul airsoft si alte aspecte ce vor fi discutate peste 6 luni:
1. Federatia va fi entitatea care srijina si promoveaza airsoft-ul ca sport si ca joc.
Ok federatia asta cu ce ma ajuta pe mine?
a.Pai in primul rand reprezinta interesele airsoft-istilor in general si al sportivilor airsoft in mod special. Ex: Res are o problema cu autoritatile locale din cauza ca a fost observat de catre acestia ca joaca airsoft (bine intr-un loc organizat, cel putin asa cum o facem in acest moment). Din acel moment intervine federatia si le da la cap.
b.La fel daca Coralis are probleme in vama.
2. Federatia va fi entitatea care tine in permanenta legatura cu organele statului si apara interesele comunitatii de airsoft. In cazul in care se doreste o reglementare asupra airsoft-ului federatia are dreptul legal de a interveni.
3. Federatia are posibilitate de a sprijini airsoft-ul ca joc prin relationarea directa cu autoritatile locale sau persoane juridice de drept privat in vederea gasirii unor forme de folosire a anumitor spatii avand ca destinatie jocul si practicarea sportului airsoft.
4. Federatia va cuprinde (pana la urma) pentru inceput cluburile sportive legal infiintate.
5. Federatia este reprezentata de toti presedintii cluburilor sportive afiliate acesteia.
6. Sediul social, deciziile, conducerea si fondurile federatiei vor fi decise numai de catre presedintii cluburilor sportive afiliate acesteia.
7. La federatie se vor putea afilia si asociatiile judetene sportive, acolo unde se pot si se doreste sa se constituie. ( eu oricum raman la parerea mea ca ar fi cel mai bine se se infiinteze)
8. Trebuie sa se faca diferenta intre jucatorii de airsoft si sportivi. Trebuie inteles faptul ca airsoft-ul nu inseamna "Patrula airsoft". Trebuie sa se inteleaga ca orice club poate sa organizeze eventuri de orice natura fara a consulta in prealabil federatia. Trebuie inteles faptul ca orice jucator de airsoft poate juca airsoft fara a se supune vreunei regului ale federatiei. Trebuie inteles ca 2 sau mai multe cluburi se pot asocia in vederea desfasurarii unor proiecte in airsoft fara sa consulte sau sa aibe acordul federatiei. Trebuie sa se inteleaga ca federatia se doreste a fi aproape de airsoft si jucatorul de airsoft si nu pentru altceva. Trebuie inteles faptul ca federatia va trebui sa conceapa un set de norme legate de sportul airsoft (si nu de jocul airsoft), va trebui sa elaboreze statutul sportivului de airsoft, va trebui sa conceapa si sa implementeze calendarul competitional sportiv de airsoft, va trebui sa sanctioneze sportivii (si nu jucatorii) care se abat de la normele emise de catre aceasta!

In mare cam asta ar fi!

Profile  

PostPosted: Fri Apr 16, 2010 9:17 am 
pensionat

Has thanked: 1 time
Iti multumesc ca ai clarificat.

GxG out!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 133 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]