ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Jul 17, 2018 3:17 am
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Site A.S.T.B.
PostPosted: Wed Nov 18, 2009 6:55 pm 
A.S.T.B.

Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times
Pe scurt, am sa fac un site: http://www.astb.ro (A S T B) prin care voi incerca (printre altele) sa fac cunoscut fenomenul la nivelul judetului asta; am tras concluzia ca e o ceatza totala aici, in afara unui singur membru al forumului cu care m-am intalnit deja, oamenii casca ochii si mai ales gura daca le pomenesc de airsoft.

Scopul postului asta este oarecum multiplu:

1. Poate da Domnul si il citeste cineva din Buzau...

2. Vreau sa cer voie proprietarilor forumului ASR si autorilor respectivelor articole sa folosesc informatii (descrieri, evenimente,review, poze) de pe acest forum ca si continut al noului site. Vreau sa cer voie membrilor echipelor deja existente sa le nominaliz pe site la sectiunea "echipe si cluburi", iar pe cei care vor/pot sa ii rog sa imi trimita pe mail cateva (nu multe) imagini reprezentative ale echipelor din care fac parte si a numelor membrilor (codnames)

3. Pe site o sa fie prezentata si o posibila locatie unde se pot organiza jocuri de nivel national, locatia are aproximativ 10 HA de padure, o pensiune cu multiple locuri (si optiuni) de cazare, iar poze cu ea gasiti aici http://www.astb.ro/index.php/galerii-foto/locatii/71-galeria-foto-siriu

4. Cu un pic de sansa sa reusesc sa promovez fenomenul incat in 1-2 ani sa fim in stare sa ne adunam destui din Buzau incat sa putem sa ne tragem cateva bile in cap fara sa mergem la mare distanta pentru o miuta de 4 ore...

Va multumesc pentru orice fel de ajutor
veti fi de acord sa imi dati.

Mugur

Last edited by mugur on Sat Nov 21, 2009 5:22 pm, edited 7 times in total.

Profile  

Post subject: Re: Air Soft Team Buzau
PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:07 pm 
baieti imi pare rau ca nu v am anuntat insa a fost sambata organizat f din scurt ceva

sunt in curs de achizitie 2 baieti, betivi, niste replici

daca o iau pe drumu asta o sa va pun cap la cap

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:12 pm 
A.S.T.B.

N-am prea inteles ce e cu "betivi" :D
Mersi oricum.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:13 pm 
sectanti de la PUB,

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:15 pm 
ACT

Been thanked: 0 time
bafta maxima!
metoda si sacrificiile tale sunt importante.
Airsoftul nu are cum sa nu fie iubit. Hai sa recunoastem, inca ne curge razboiu' prin sange :).

Metoda ti-a dezvaluit-o alecu: " hai la o bere baieti sa va povestesc si sa va arat ceva ".
Aratatul a insemnat mai mult decat regula spartului bilei cu vopsea pentru multi din noi. Am jucat si ceva paintball inainte.

Dar airsoftul are feelingul de razboi adevarat. E mult mai mult pentru mine si pentru multi de aici banuiesc.

bere + razboi la scara mica sau CS live pentru altii = oferta imbatabila :).

Profile  

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:20 pm 

Has thanked: 78 times
Been thanked: 10 times
Nu uita animatoarele.. :wink:

Profile  

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:27 pm 
o sa fie 2 propietari de aeguri sapt viitoare in buzau

un m4a1 si un hk416

le am spus ca incarcatoarele cu rotita o sa zboare direct in coosul de gunoi, inainte sa ajunga la ei.

asa ca poate poate se leaga, o sa incerc sa mai vin eu in vizita la buzau cu niste replici sa le inchiriez baietiilor, insa e greu cu astia, ca sunt lupi batrani

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:29 pm 
A.S.T.B.

Ah, inteleg acum. Mersi pentru sfaturi.
E bine sa gasesc niste fete cu picioare mai lungi, pantaloni scurti de camuflaj, vreo 2-3 replici pentru ele si sa vezi ce repede se aduna lumea.

Buna de trecut la "to do", dar nu stiu cat ar mai juca aia dupa ce ar pleca fetele acasa.

Alecu, lasa-mi te rog un PM inainte sa vii, as vrea sa te cunosc, si pe ei la fel.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:34 pm 
bineinteles.

IEDUTZE For The WIN

Baieti daca incepeti treaba, poate sa inceapa si cu 2 oameni, si aruncati hicapurile obisnuitii din prima pe toti cu miduri si o sa fie mai usor in viitor

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:46 pm 

Pentru site, daca te ajuta, pot sa i-ti ofet tot textul debitat de mine si expus pe http://www.airsoftbarla.lx.ro. Acest site a fost conceput tot cu aceiasi intentie: de a populariza Airsoftul (in zona Barlad)! Impactul adus a fost insa prea mic, aici in zona mea. De acea am hotarat sa ies in strada! La propriu. :lol:

Ca sa o scurtez, parerea mea este: sa te inspiri din site-urile de publicitate pentru structura informatiei.Tu (ca si mine de altfel) vrei incepi o campanie de publicitate, de fapt, pentru zona orasului tau. Eu asa am incercat sa fac cu site-ul si ma contacteaza oamenii sa ma intrebe cu cat vand o replica (adica arma, la ei :( ), sau unde e terenul de Airsoft si cat costa ora. Nu este neaparat un lucru rau ca se intampla asta, deoarece din cei 20 care m-au contactat, unul jucase airsoft in iasi (o data) si stia despre ce e vorba, insa nu avea "pasiunea" (a se citi bani).

Informatia propriuzisa o gasesti pe forum si trebuie sa ceri acordul pentru publicarea ei pe site-ul tau(eu asa am facut). Mai debitezi si tu ceva si gata site-ul de promovare. Daca i-ti place ceva de pe site-ul "airsoftbarlad", spune-mi si daca este opera mea i-ti trimit textul bucuros. Oricum e simplu, ce pagina are jos linkul ASR e luata informatia de pe ASR.
Poate ne ajutam reciproc..?

Dar cum zicea @alecumese, metoda cea mai buna e cu o bere si demonstratie pe viu!

Profile  

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 8:52 pm 
A.S.T.B.

Multumesc Mult ThaZul.
De asemenea multumesc lui Mihai Grosan, Rhyn0, Kix76, Cosmo, Crocodilu, Nikky, Alex V, Spaz, Corialis,etc etc etc care mi-au dat documente pentru a le folosi pe site.

edit:
Cat despre ASR eu intentionez sa promovez ASR pentru ca pe mine m-a ajutat si pentru ca pe site-ul ala nu cred am sa pun si forum. Nu vad vre-un motiv real pentru care un forum local m-ar (ne-ar) ajuta in vreun fel. Daca avem de vorbit pe forum vorbim aici, facem o sectiune "Jocuri Buzau". Macar sa ajungem noi acolo...

Last edited by mugur on Wed Nov 25, 2009 3:05 pm, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 11:31 pm 

Eu am creat airsoftbarlad.lx.ro deoarece un afon in airsoft nu ar fi inteles prea multe, daca il directionam spre ASR. O data ce persoana a asimilat conceptul general despre airsoft(adica ce e aia si cu ce se mananca), urmatoarea oprire e ASR! De fapt, asta ii lipseste ASR-ului: "manual explicativ Airsoft pentru afoni" care sa ii ofere toate informatiile de care ar avea nevoie o persoana(noob daca vreti) pentru inceput si sa ii raspunda la cateva intrebari frecvente de baza!
Si cel mai important aceasta informatie sa fi usor accesibila! Acest "manual" exista fara indoiala pe forum, insa este "ingropat" si potentialul airsofter se plictiseste si pleaca. De acea metoda cu berea si aratatul replicii este mult mai eficienta, fiindca ii dai omului "bomboana" sa o guste. Pe internet bomboana trebuie cautata.

Profile  

PostPosted: Thu Nov 19, 2009 9:15 pm 
A.S.T.B.

Ok...
Am pus http://astb.ro online. Poate asa se uita lumea si imi mai trimit si mie (cei care vor) materiale.
90% din ce este acolo e folosit ca "place holder" ca sa inteleaga lumea ce si pe unde vine si/sau cum merge.
Practic n-am pus mai nimic in el :( iar ce am pus de la evenimente sper sa nu supere pe nimeni, am sa sterg tot
si am sa las numai descrierile si imaginile evenimentelor la care mi se paermite acest lucru.

Ca de exemplu:
nume, logo si fotografii ale echipei (intentionez sa tin la zi toate echipele din tara)
review pentru arme (cu poze daca se poate)
Imagini eveniment (pe astea pot sa le iau si singur de aici daca mi se da voie)
Calendare competitionale (si pe astea o sa incerc sa le tin la zi)
Nume si link de magazin online (la astea imi trebuie si un logo/banner)

Multumesc.

Profile  

Post subject: Re: Site A.S.T.B.
PostPosted: Fri Nov 20, 2009 3:45 pm 

Has thanked: 1 time
Felicitari pentru initiativa!!!
iti vom trimite de la deva in cel mai scurt timp poze si altele

The Gathering 1
The Gathering 2: The Battle for Ambitus
Regimentul 2 Pionieri, ZULU Squad Leader
Wartron 1: BlackOps CO - Alpha Squad Leader

tex wrote:
Io am zis ca acolo la bucuresti o sa muriti sufiocati in basini.. da voi ati zis ca e la misto :D

Profile  

Post subject: Re: Site A.S.T.B.
PostPosted: Fri Nov 20, 2009 3:54 pm 
A.S.T.B.

Multumesc.
Daca se poate intr-o arhiva pe care sa o descarc de undeva... Pierd oarece timp cu redimensionarea imaginilor si cu editarea articlolelor ca sa arate unitar in paginile site-ului si daca faceti asa ma ajutati si mai mult.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]