ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sun May 20, 2018 2:34 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: Fri Jun 17, 2011 7:29 pm 
Maniacs Airsoft Team

Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times
Excelent! O natie mandra si puternica!
Respect the shit ...hardcore russian style :mrgreen:

Black Hawk Down.. only 800 de participanti

..deschiderea sezonului de airsoft din regiunea Moscova, pe 30 aprilie 2011

..oare o fi fost si actiune ? :mrgreen:
io zic la astia este toata actiunea ..pe langa ei restul par incepatori. Voi ce parere aveti?
:mrgreen:

video din cealalta tabara? unde dreq sunt nemuritorii? dar arbitrii pe cm patrat...

si un gen de fabrica de paine in partea a IIa ...russian style
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

..concluzia emisiuni...Russia is like nothing else

Despre noi..never, ever
I Love superficialitatea, semintele, micii si berea....romanian style :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Mon Jul 18, 2011 3:02 am 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
La un eveniment de o asa amploare nu cred ca nu au luat parte si autoritatile. Decat sa suflam in frunza si sa ne uitam si noi lung dupa tehnica militara pe care o taiem fara mila, mai bine o punem la treaba la fel ca ei. O petetie pentru doamna Udrea ? poate mai vanturam un pic frunza aia rablagita

argumente pro:
- conditi de cazare la nivel de camping (adica toalete, pot si si ecologice daca sunt suficiente si curatate DEOSEBIT de des)
- merge si cu infrastructura actuala
- nu trebuie constructii speciale

argumete contra
- constientizarea populatiei din zona de "pericolul" la care se expun daca intra in zona de joc (asta daca se desfasoara intr-o zona cat de cat populata, lucru necesar pentru conditiile de cazare.)

Profile  

PostPosted: Mon Oct 22, 2012 1:11 am 
Maniacs Airsoft Team

miau..

Profile  

PostPosted: Mon Oct 22, 2012 4:35 am 
Alcoolic Anonim

Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Din ce am vazut pe la Berget Finlandezii si Rusii rup tot, hard core players, bine pregatiti fizic, joc tactic si de echipa cu adevarat profi totusi, rusii au cele mai mari probleme in ce priveste regulamentul ....

Cele mai horror abateri de regulament si conduita mizerabila la un joc de airsoft le-am vazut la rusi, stiu ca nu e corect sa generalizez la toti rusii dar daca asa se comporta la un event international atunci la unu intern nici nu vreau sa imi imaginez ce pot sa faca :(....

Profile  

PostPosted: Tue Oct 23, 2012 11:08 pm 
Maniacs Airsoft Team

Maestre poti descrie, te rog, ce anume inseamna abateri de regulament si conduita/comportament ...

* offtopic: de polonezi ce parere ai?

Profile  

PostPosted: Wed Oct 24, 2012 1:26 am 
Alcoolic Anonim

Cum sa iti explic avem una bucata oras, chiar oras, 12 cladiri majoritatea cu 1 etaj, check pointuri la intrarea in "oras", lipit de oras o baza NATO cu GARDURI de 2 m inaltime si foisoare de 5m inaltime la fiecare colt, baza nu era foarte mare sa zicem 70mx70m. In oras am numarat minim 32 cuiburi de mitraliera SAW cu protectie din saci de nisip multe la etaj.

In oras avem 120 de NATO (scenariul zicea ca trebuie sa fie cam 200 dar eu am numarat 90 si sa zicem ca mai erau inca 30 pe care nu i-am vazut. Inafara de NATO mai avem o companie NAF aliati, inca 60 de oameni plus civili si mercenari sa zicem inca 80 de oameni sa zicem in total 260 de oameni in defensiva super baricadati .... aa sa nu uit nato are dreptul sa foloseasca un kkt de airstrike care unde cade pe 30m rade tot.

Reconul a fost facut de noi squadul AA si stiu exact ce era acolo pt ca a trebuit sa desenez si sa dau numere exacte cu ce am numarat... Vine si momentul atacului :).

HQul Poldavian adica noi, decide sa foloseasca 3 BATALIOANE pentru a avea sanse sa cucerim orasul si sa ingenuchem baza NATO adica 300 de Vanatori de munte, 100 de oameni in cam 25-30 de masini, astia erau mecanizatele, plus inca un batalion de infanterie vreo 200 lejer.

Planul era simplu un atac din 3 parti, vanatorii de munte condusi de Echipele de recon (adica noi si inca 4 squaduri) aveau sa se deplaseze prin padure si sa atace obiectivul din est si sud, mecanizatele sprijinite de infanterie aveau sa atace pe drum din nord folosind intrarea principala.

Ajungem noi in apropierea orasului, se cucereste imediat primul obiectiv un TP (Tactical point) care ne permintea sa ne respawnam aproape de oras dupa care vanatorii de munte primesc ordin sa ramana langa TP iar nor restul Reconului sa ne apropiem de oras si sa stam in pozitie de supraveghere pe toata zona de sud si est pentru a anunta un posibil contratac asupra TPului. Zis si facut ajungem in pozitie squadul meu fiind cel mai aproape de TP ne luam pozitile si ne punem pe asteptat din comurile de HQ imi dau seama ca mai avem de asteptat cel putin 45 de minute pana cand mecanizatele si infanteria ajung pe pozitia de atac, recunosc ca vanatorii de munte sau miscat super cu talent prin padure si la TP nu erau decat un squad de rataciti de la NAF, maxim 10 oameni.

Inchipuieti acum ca Vanatorii de munte erau formati din 3 companii 1 de rusi cam 160 de oameni fiecare , una de norvegieni si alti nordici vreo 80, inca una formata din mai multe nationalitati si Recon Brigade care avea 30 de oameni maxim. Toti trebuia sa asteptam pana cand si ceilalti erau in pozitie de atac, ei venind pe drum aveau de parcurs vreo 3km plus ca trebuiau sa fie atenti sa nu intre in ambuscade stupide chiar daca erau 300 de oameni.

Dupa 20 de minute rusii adica compania aia de 160 de oameni decide ca ei au asteptat destul si ataca orasul, au trecut chiar pe sectorul meu chiar prin fata mea, moment in care comandantul a zis lasai ca or sa moara si se vor intoarce in TP sa isi faca respawnul dupa care vor reintra in joc exact cand trebuie sa atacam.

IN 30 de MINUTE AU LUAT ORASUL SI BAZA NATO CU 7 OAMENI PIERDERI

Nu vrei sa stii ce povesti am auzit de la cei care erau in oras, citat de la un rus care dupa ce a fost ciuruit din spate de un civil (prieten cu noi, omu a jucase cu noi in alti ani), de la maxim 3m, acesta sa intors la el si in timp ce tragea in el fara sa tina seama de med and stuff a inceput sa tipe "I`m superman I can not die".

:) crede-ma am jucat cu ei in echipa si am vazut faze care fac nemuritorii din romania sa para sfinti. Zeci de bile luate de unu ii atrag atentia ca e mort ca il lovesc bilele si de fata cu mine imi spune ca nu am dreptate ca nu la lovit nimic si pleaca de langa mine fiind deranjat de remarca mea :D...

Rusii sunt hard core joaca pe ORICE VREME, ploaie torentiala, corturi luate la vale de apa ii doare in cur ei stau si iti fac misiunile chiar daca asta inseamna de multe ori garda, pacat ca nu stiu engleza, sa te intelegi cu ei pe radio e imposibil, face to face or sa te doara mainile de la cate semne o sa faci dar cel mai grav abateriile de regulament, toata lumea cand aude de rusi la BERGET imediat zic nemuritori pacat, mare pacat ca nu se face ceva din partea organizatorului .....

Profile  

PostPosted: Wed Oct 24, 2012 9:48 am 

Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
E boala generala datorata ca organizatorii presupun (pe buna dreptate) ca este un joc al onoarei si cam toti care participa ar trebuii sa dea dovada de asa ceva.
Acum ca ei zic la inceput ca sunt severi samd. Culmea ca nu se aude nicaieri de cei eliminati din joc si de ce.
Un cartonas rosu la Fotbal ajunge la stiri. Unul la airsoft aproape niciodata, ca toti sunt oameni buni si de onoare si nu o sa se mai intample ...

Profile  

PostPosted: Wed Oct 24, 2012 10:19 am 
Am arma cu glont de 19 ani

Been thanked: 1 time
spun si eu ce mi se spune mie?
nu-ti place nu te duci

Profile  

PostPosted: Wed Oct 24, 2012 10:38 am 
Alcoolic Anonim

gotcha berget crew a dar vreo sapte oameni afara, o data au fost trimisi toti in baza, dar asa cum mi-a zis un tip de la ei daca se strang toti rusii, intr-o parte tin sa demonstreze cat de jmecheri sunt ei fara sa mai tina seama de onoare si dupa cum zicea si cinefilu, multi nu mai vin la Berget din cauza lor.

Altii vor ignora genul asta de oameni si isi vad de jocul lor de airsoft, crezi ca eu nu am dat de nemuritori la Berget sau cum :), nu moare dal dracu am tras in altul :P....

Profile  

PostPosted: Thu Oct 25, 2012 2:15 pm 
AA Team

Been thanked: 2 times
La ultimul berget am avut un squad de vreo 11 rusi in comanda.. oamenii sunt harcore intr-un mod greu de descris. dupa prima zi : "we didn't walk as much, only about 14 km's, we had to stop for after a few firefights and regroup"
Au fost singurul squad in afara de romani care au mers enorm de mult fara sa se planga si fara sa cedeze.
Ca mentalitate, ei TREBUIE sa isi indeplineasca obiectivul, chiar daca sunt sanctionati dupa. Intr-o misiune trebuia sa capturam un respawn, o moara f greu de atacat, avea etaj si mai erau 2 naf baricadati sus, mai erau 3 minute pana se respawnau vroe 60 NAF acolo si trebuia sa-l capturam. Unul din rusi s-a urcat pe scara si a scos arma, a facut blindfire si i-a omorat pe cei doi, si-a cerut scuze, a venit la mine mi-a zis ca a gresit si ca accepta orice pedeapsa, si dupa s-a dus la game marshal si i-a zis ce a facut. Omul a zis ca era constient ca putea fi dat afara de la berget si banned sa mai vina, dar in momentul ala nu a mai contat pentru el, trebuia sa captureze obiectivul.
Inainte de asta, in alta zi, atacand acelasi obiectiv, ca sa-l captureze un rus nebun s-a urcat pe exteriorul cladirii si i-a scos pe aia de sus cu pistolul prin geam. Omu nostru a zis ca vroia sa faca la fel dar nu mai era timp.. pur si simplu gandesc altfel.

Ca sa nu mai zicem ca intr-o seara pe un frig de faceai turturi la buci vreo 10-15 rusi si-au adus sacii de dormit la moara sa doarma in teren sa tina obiectivul toata noaptea. au facut un foc de tabara, si au stat acolo. aa, si incepuse sa ploua.

"Numai oamenii complexati ca au penisul prea mic se iau la cearta cu toata lumea pe forumuri."

"Grammer Nazism is the last refuge of the inconpetent."

Disclaimer: Orice postez reprezinta opinie proprie si personala nu reprezinta convingerile, politica sau interesele echipei AA, sau oricarei alte organizatii din care fac sau nu parte.

Profile  

PostPosted: Thu Oct 25, 2012 2:29 pm 
ACT

Has thanked: 47 times
Been thanked: 84 times
Rhyn0 wrote:
Unul din rusi s-a urcat pe scara si a scos arma, a facut blindfire si i-a omorat pe cei doi, si-a cerut scuze, a venit la mine mi-a zis ca a gresit si ca accepta orice pedeapsa, si dupa s-a dus la game marshal si i-a zis ce a facut. Omul a zis ca era constient ca putea fi dat afara de la berget si banned sa mai vina, dar in momentul ala nu a mai contat pentru el, trebuia sa captureze obiectivul.

nasol. si daca a facut pe catelusul dupa, presupun ca a fost iertat... asa ceva nu trebuie sa se accepte deloc pe teren iar mentalitaea lor, sa castigi cu orice pret, este de rahat maxim. una este anduranta si alta este nerespectarea regulilor si inconstienta!

Profile  

PostPosted: Thu Oct 25, 2012 4:08 pm 
AA Team

Been thanked: 2 times
da, este de rahat, pacat de ei ca unii sunt super oameni. Si nu toti au mentalitatea asta, dar sunt multi care o au. Lasand la o parte mentalitatea, rusii sunt extrem de bine pregatiti fizic si psihic.

Chestia cu mentalitatea am observat-o in numeroase randuri, nu numai la airsoft ci si in multe online games in care sunt rusi.

"Numai oamenii complexati ca au penisul prea mic se iau la cearta cu toata lumea pe forumuri."

"Grammer Nazism is the last refuge of the inconpetent."

Disclaimer: Orice postez reprezinta opinie proprie si personala nu reprezinta convingerile, politica sau interesele echipei AA, sau oricarei alte organizatii din care fac sau nu parte.

Profile  

PostPosted: Thu Apr 23, 2015 11:07 pm 

Been thanked: 1 time
https://www.youtube.com/watch?v=cxJlX0N1zks

Profile  

PostPosted: Thu Sep 07, 2017 3:33 pm 

1) https://www.youtube.com/watch?v=HSbL1kLmQEs 2) https://www.youtube.com/watch?v=oFHiQQg4ewc 3) https://www.youtube.com/watch?time_continue=260&v=p-Itc0A27o4

Profile  

PostPosted: Thu Sep 07, 2017 4:03 pm 

1) https://www.youtube.com/watch?v=RckfNbONZU4
2) https://www.youtube.com/watch?v=wIrthJFxrI0
3) https://www.youtube.com/watch?v=pysf3v4VIlc
4) https://www.youtube.com/watch?v=6TADNKpDGXw
5) https://www.youtube.com/watch?v=gobDAj0hyX4&t=3s

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

airsoftmechanix.ro