ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sat Dec 15, 2018 10:45 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: Fri Apr 06, 2018 5:22 pm 
Alcoolic Anonim

Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Claus daca vrei sa vii cu o propunere sunt foarte intersat sa vad care e viziunea ta ... si daca lumea o accepta schimbam si regulamentul de ce nu. Pana atunci te rog incearca sa intelegi ca toti avem dreptul sa ne expunem propunerile si viziunea noastra cum ar trebuii sa fie un regulament de airsoft.

BTW ai jucat 2 eventuri cu SB1.2 G2 si G3, nu ca ar conta ...

Profile  

PostPosted: Fri Apr 06, 2018 7:13 pm 

Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
cryo wrote:
Daca ai fi citit mai cu atentie, ai fi vazut destui oameni care au spus ca joaca foarte bine dupa regulamentul curent. La fel, cei care ti-au zis (si pe FB) ca iti cauti de lucru singur cu noi regulamente. Asa ca mai las-o cu lipsa de aparatori, daca nu sunt toti la fel de vocali ca tine nu inseamna ca nu exista.

La Cluj jucam dupa SB1.2 fara probleme, inclusiv eu.

Sincer, am dorit sa scriu ceva politicos fara referiri personale, se pare ca nu esti capabil de o conversatie civilizata fara sa ataci oamenii. Ai impresia ca deti adevarul absolut in materie de airsoft, ma plictisesti deja, pur si simplu. Problema este ca nu ai treaba doar cu mine, ai treaba cu oricine nu iti impartaseste convingerile.

Sunt aici deoarece Grasulas a initiat treaba asta si pentru ca unii pot pune deoparte orgoliile pentru o pasiune comuna, nicidecum nu "imi fac treaba" aici.

AK 47 7,62x39mm
.............................................................................
Gaming tools
VSR10 Wolverine BOLT
H&K G28 DMR Inferno Gen2
Krytac MK2 SPR Wolverine Reaper
Action Army Remington 700 AACT10
TM MK23 fully modded
Armorer Works Hi Capa HX2302

Profile  

PostPosted: Fri Apr 06, 2018 8:57 pm 
Compania 7

Has thanked: 20 times
Been thanked: 55 times
Petrisor, din prima ta zi in comunitatea de airsoft ai venit cu pretentii de atoatestiutor. Chiar daca ti-au explicat multi ca habar nu ai. Am treaba nu doar cu tine, ci cu oricine incearca sa intoarca lucrurile inspre urmarirea propriului interes in detrimentul altora (asa cum faci incontinuu).

O sa zic inca o data ceea ce au mai spus si altii si aici si pe alte grupuri (unii mai voalat, altii mai direct).
- Ai un an si jumatate de experienta in airsoft. In ciuda a ceea ce crezi tu, ispravile tale din tinerete in armata nu se pun.
- Ai mai putine jocuri de duminica decat au unii de aici eventuri majore la activ
- Reprezinti o echipa noua, formata dintr-o mana de jucatori, de care marea majoritate nici macar nu au auzit.
- In cele mai multe discutii legate de regulament dinaintea acestor dezbateri pe forum, directia data de tine a fost "de ce nu pot eu cu replica mea x, pe care am dat atata, sa joc in clasa y"
- Ai zero experienta in organizarea de eventuri cat-de-cat serioase (lucru care se vede si din modul simplist in care abordezi chestiunile practice ridicate de cei care mai organizeaza)
- De fiecare data cand iti explica cineva ca esti pe langa, te dai victima si incepe drama
- Cu toate astea, esti cel mai vehement si cel mai vocal. Desi habar n-am ce cauti intr-o asemenea discutie.

Mie personal mi-a ajuns. Grasulas, mult succes cu discutiile in continuare, punctele mele de vedere, argumentele si ideile le-am prezentat deja, nu am de gand sa mai hranesc trolii.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 06, 2018 9:12 pm 
P.A.C.T.

Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times
Grasulas, G2 si G3 au avut SB2..ca regulament; in teren, a fost alta chestie, nu de rau..dar alta chestie..DMR nu aveau scope, sau foarte putini, iar machine gun a fost very light, erau cativa
Ceea ce iti spun este nu ca doresc anularea SB2, ci dus la caracterul de regulament general aplicabil, fara insa a avea baza mil sim. Daca se doresc eventuri mil sim, se poate avea SB2 si cu reguli particulare.

Profile  

PostPosted: Fri Apr 06, 2018 11:18 pm 
Alcoolic Anonim

Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times
Cryo, Bushido pls chill :).

Claus inca astept propunerea ta de regulament, momentan imi e greu sa inteleg ce vrei sry ...

Profile  

PostPosted: Mon Apr 09, 2018 6:29 pm 
P.A.C.T.

oky doky

P1 si P2 raman asa, sunt ok, desi 110 de la p1 credeti-ma ca e mare, mai ales la CQB; un SMG la 110 da foarte aproape de 125, poate ar trebui recalculat P1 la 100-105 max

SAW max 125m/s; limitele identice P2 ; pentru eliminare pb sa nu avem M4, AK etc, se pune conditia ca drum /box pot sa aiba doar replicile SAW RL; poti sa lasi si lista limitativa

DMR, mareata clasa cu pb; nu am nici o chestie cu viteza, dar faceti o alta clasificare pt DMR in asa fel incat sa limitati accesul m4 si sa permiteti si altor replici sa fie DMR; sunt replici care constructiv nu pot avea ris de lungimea aia, unele nici teava; mariti magnificarea la luneta; introduceti lungimea totala a replicii, in conditie; din punctul meu de vedere, DMR este o chestie de skill si clasificare, si nu neaparat o conditie ce tine de lungimea RIS;
nu vad care este pb ca un AK sa fie DMR? in fond e plin terenul de M4 DMR..nu??!! replicile M4 au acces mult mai usor in aceasta clasa pt simplul motiv ca au mult mai multe accesorii produse pe piata; iar daca cineva spune ca exista Dragunov...da, e adevarat, exista si Tabuk, care e un AK mai strutzocamila; dar nu uitati ca , prin comparatie, si la M4 exista SR25, M14 etc; dar ak nu poate accede la aceasta clasa..ca deh, rusul nu s-a gandit sa ii faca o prajina de RIS; G36 ala lung nici macar nu indeplineste conditiile..in afara de replica lunga si luneta; de bulpup nu mai vb, desi unele au teava suficienta..dar deh, nu e RIS

D2..eliminare lista ca nu mai e de actualitate; conditie pt aceasta clasa, cal 50 RL; si gata, MED 25, mid cap

Sniper, ramane la fel, nu e pb;

Profile  

PostPosted: Tue Apr 10, 2018 2:16 am 
P.A.C.T.

nush daca e neaparat ok ce spun eu, dar sunt de parere ca un regulament trebuie sa asigure clase balansate, fara elemente overpowered, dar in acelasi timp fiecare clasa sa aiba avantaje si dezavantaje.
totul trebuie privit in ansamblu, cu plusuri si minusuri

iar rezultatul final ar trebui sa fie ca fiecare jucator se poate regasi in acest reglament, il poate accepta ca atare si in cele din urma ii ofera putinul ala de placere pt ca a ales o clasa care i se potriveste, sau ca are suficient skill sa joace cu anumite replici;

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]