ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Sat Nov 18, 2017 2:49 pm
Patrula Airsoft Romania (PARO

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1098 posts ]  Go to page Previous  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Next
Author Message
PostPosted: Sat Apr 02, 2016 4:50 pm 

Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times
Da, fiindca e mult mai usor, iar cotele pe care i le-am dat permit jocuri minime, astfel folosessc puterea arcului la maxim.
Pistoanele mi le fac singur, am reusit sa scot 27g pe unul, nu am la vanzare. Sper sa fac unul si mai usor.
Cu arc Element M125 se poate scoate in jur de 165 cu bucsa de teflon sau poliamida de 5.
Asta implicit da, forta mica depusa la armare, vibratii mai mici, automat acuratete, foarte silentioasa.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 04, 2016 9:26 am 

Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
de unde cumparati voi arcurile astea element? eu nu prea am gasit in stoc mai pe nicaieri...

Profile  

PostPosted: Mon Apr 04, 2016 10:05 am 

Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times
Airsoftpeak.com

Profile  

PostPosted: Mon Apr 04, 2016 7:38 pm 

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Salut, am o nedumerire legata de replica bar 10, am gasit-o pe un site din romania mult mai ieftina comparativ cu alte site-uri, undeva la 340 lei, pe cand normal costa undeva la 500 sau mai mult, e vorba de
http://www.bigboytoys.ro/index.php?productID=1992 , e putin dubios sau ratez eu ceva, normal un bar 10 din ce am citit si pe forum si pe alte site-uri are undeva la 120-130m/s stock, si greutate 1800g, iar asta are dublu greutate si ceva mai mare viteza 160m/s . ce parere aveti? chiar un utilizator de pe forum le-a facut reclama buna celor de la bigboytoys. sa fie o copie copiata dupa o copie a copiei? :lol: :lol: multumesc anticipat, am cautat dar nu am gasit nimic despre aceasta arma de pe acel site respectiv, sper sa nu gresesc

Profile  

PostPosted: Mon Apr 04, 2016 8:01 pm 
Compania 7

Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times
Nu toate vin standard. Poate fi o copie, sau poate fi un sh. Sunt replici L96 care scot 170 stok . Daca are dublu ca greutate poate pentru ca nu a fost scoasa greutatea care este adaugata in patul replicii pentru a o face sa fie mai aproape de cea reala ~ !
La pretul asta daca iti place de ce nu o cumperi, cere garantie !

Profile  

PostPosted: Mon Apr 04, 2016 9:22 pm 

mersi pentru lamurire, nu e vorba ca imi place neaparat, eram doar curios de ce e cum e plus ca ma gandeam ca poate o mai fi cumparat cineva de aici replica aceea, tinand cont ca cineva a spus ca a cumparat un bar 10 pana in 400 lei, dar nu a spus si de unde.
eram gata sa cumpar un mb03, cu toate ca parerile sunt impartite, altii spun ca duce stock si 2000-3000 bile, altii ca pica dupa 500, in fine, in functie de ce zic cei de la bigboytoys de acea replica o sa hotarasc la ce raman, mersi inca o data

Profile  

PostPosted: Mon Apr 04, 2016 9:43 pm 
Toplita Airsoft Team

Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Am facut rost de o bucata de sorbo 50d, gros de 9mm, oare cu ce sa-l tai sau decupez, mai ales gaura din mijloc, sa-l aduc la forma care trebuie? Merge cu niste forme de metal rotund incalzite?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 8:32 am 
Compania 7

Has thanked: 16 times
Been thanked: 45 times
Dicalut wrote:
Salut, am o nedumerire legata de replica bar 10, am gasit-o pe un site din romania mult mai ieftina comparativ cu alte site-uri, undeva la 340 lei, pe cand normal costa undeva la 500 sau mai mult, e vorba de
http://www.bigboytoys.ro/index.php?productID=1992 , e putin dubios sau ratez eu ceva, normal un bar 10 din ce am citit si pe forum si pe alte site-uri are undeva la 120-130m/s stock, si greutate 1800g, iar asta are dublu greutate si ceva mai mare viteza 160m/s . ce parere aveti? chiar un utilizator de pe forum le-a facut reclama buna celor de la bigboytoys. sa fie o copie copiata dupa o copie a copiei? :lol: :lol: multumesc anticipat, am cautat dar nu am gasit nimic despre aceasta arma de pe acel site respectiv, sper sa nu gresesc

Ai sa razi, dar au aparut si clone dupa clone :) Am vazut multe replici numite VSR sau BAR facute de tot felul de producatori obscuri.
90% ala nu e un JG BAR-10

War History:
Codrii de Arama 2 Lupii Rosii
Wartorn 1 Black Ops
The Gathering III - Dark Legacy Sutanele Negre - Tenebrae
Codrii de Arama 3 Garda Umbrelor
La Revolucion 3 Armata Revolutionara
Codrii de Arama 4 Rebeli
La Revolucion 4 Armata
Codrii de Arama 5 Rebeli
La Revolucion 5 Rebeli

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 10:02 am 

Has thanked: 0 time
ce parere aveti de camera hop-up versiunea 2 de la airsoftpro pt vsr care foloseste tevi aeg ? sunt precise oare ? foloseste cineva ? in mintea mea am rezolvat reglajul de hop-up care se face destul de naspa in mod nativ, dar se poate folosi metoda TDC daca in locul surubelelor de reglaj se monteaza arculetze si apasarea sa se faca pe deasupra cu un surabas care sa le apese pe amandoua odata sau chiar cu 2 surubase sa aiba si reglaj fin !

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 10:03 am 

50D o sa iti crape in timp. eu recomand cel de 70D. Persoana de la care am cumparat a dat si gaura din mijloc. daca nu vrei asa, exista niste piese tubulare, ascutite la capat pe care le lovesti cu ciocanul. au o denumire dar nu stiu sa iti zic exact cum le zice.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 10:05 am 

Rogue wrote:
50D o sa iti crape in timp. eu recomand cel de 70D. Persoana de la care am cumparat a dat si gaura din mijloc. daca nu vrei asa, exista niste piese tubulare, ascutite la capat pe care le lovesti cu ciocanul. au o denumire dar nu stiu sa iti zic exact cum le zice.

preducea le zice si isi fac treaba bine !!!

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 1:01 pm 

Dicalut wrote:
mersi pentru lamurire, nu e vorba ca imi place neaparat, eram doar curios de ce e cum e plus ca ma gandeam ca poate o mai fi cumparat cineva de aici replica aceea, tinand cont ca cineva a spus ca a cumparat un bar 10 pana in 400 lei, dar nu a spus si de unde.
eram gata sa cumpar un mb03, cu toate ca parerile sunt impartite, altii spun ca duce stock si 2000-3000 bile, altii ca pica dupa 500, in fine, in functie de ce zic cei de la bigboytoys de acea replica o sa hotarasc la ce raman, mersi inca o data

Daca o bibilesti un pic duce stock 2000-3000 fara probleme si ca sa ai si precizie poti sa ii schimbi guma de hop-up cu un nineball, as recomanda maple leaf dar din pacate trebuie sa pilesti teava stock si e mai complicat, nineball iti merge fara nici o modificare. Stock cu guma de hop-up schimbata ai precizie destul de buna si daca o bibilesti un pic in sensul sa o desfaci sa pilesti toate bavurile de pe searu-ri si de pe piston, gresezi un pic trigger si cu arc stock nu ai probleme cateva mii de bile in functie si de norocul tau. Daca faci si etansari cu un pic de banda de teflon ajungi la o viteza de 155-160m/s si ca sa ai si o incarcare usoara fara harsaituri pilesti un pic fanta de la cilindru si o lustruiesti cu smirghel cat mai fin, smirghel de 600 un pic uzat eu zic ca e suficient.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 1:24 pm 

adica ai crestere de viteza de la 120 stoc pana la 160?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 3:37 pm 

mersi de sfaturi cefs, mi-ai dat sperante:))legat de etansarea cu banda de teflon, e ok sa faci chestia aia? ok iti creste viteza, dar nu afecteaza celelalte piese? intreb, ca nu stiu, sunt cam la inceput si pe langa

rogue, din cate stiu eu mb03 are viteza undeva la 140m/s, sau pe acolo, sper sa nu gresesc

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 3:42 pm 

ne refeream la jg bar 10, d-aia ziceam.

dimpotriva, banda de teflon etanseizeaza si fixeaza / centreaza un pic mai bine teava in camera.

acum sa nu pui 5 straturi de banda de teflon ca nu mai inchizi camera, nu trebuie sa o fortezi ca ii strici filetele si forma gumei. eu pun 4 straturi pe teava si 2 pe guma (plec cu teflon de pe teava si se suprapune de 2 ori merg pe guma de 2 ori si ma intorc cu teflon pe teava, tot de 2 ori) cel putin cam asta e toleranta la camera mea.. vezi si tu

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1098 posts ]  Go to page Previous  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Next

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]