ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Mon Nov 20, 2017 10:49 am
Door Kickers

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 439 posts ]  Go to page Previous  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Author Message
PostPosted: Sun Oct 02, 2016 7:59 pm 

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Stie cineva daca camera hopup de la Action Army poate folosi nub-ul concav de la Mapple leaf sau Prometheus ?

Intreb asta deoarece camera Airsoft pro pe care o am pentru L96 (MB01) nu permite decat nub cilindric, ar necesita largirea locasului pentru Nub.

Merci.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 19, 2016 2:37 am 

Been thanked: 0 time
Ce parere aveti de acest MB08 ?? Zice ca vine upgradat cu internele. Are cineva modelu ? Rog raspuns legat de subiect nu pe langa!

Profile  

PostPosted: Sun Feb 12, 2017 1:15 pm 

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time
Vezi ca este un MB01 pe la unele magazine care vine cu cilindru si piston metalic, tragaci upgradat si arc upgradat. Il am de 1 an si sunt foarte multumit, i-am facut doar un R hop si dupa 1 an scoate pe crono 165. Problema comuna la L96 este hop-ul care se regleaza destul de greu si se deregleaza destul de usor.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 15, 2017 10:12 am 

Been thanked: 10 times
Salut. Vad ca nu s-a mai postat de mult,dar daca mai intra vreun cunoscator de l96 pe aici as avea rugamintea sa imi zica care arma de buget e mai buna, MB01 well sau cybergun mauser sr. am citit tot topicul si inclin sa cred ca ar fi cam la fel, dar daca are cineva o parere deja formata si verificata ar fi util un sfat. Specific ca din lipsa de fonduri o sa o folosesc stock o perioada.Nu ma intereseaza care e mai puternica, ma intereseaza care are alinierea componentelor mai buna,suportul din plastic in care se monteaza trigerul , teava externa si suportul pentru cilindru turnat mai precis. Spun asta ca am vazut care e diferenta dintre MB03 si BAR10 in momentul cand am inceput sa instalez upgrade-urile, la MB03 am avut o gramada de pilit si de incarcat cu poxilina sa pot alinia componentele de upgrade in schimb la bar 10 in juma de ora le-am aliniat perfect fara prea multa munca. Va multumesc anticipat.

Edit:Vad ca forumul e pe moarte asa ca imi raspund singur poate citeste totusi cineva si e interesat de acelasi aspect , am cumparat pana la urma Cybergun Mauser SR si sunt foarte multumit, se potriveste perfect camera hop up l96 action army albastra pt tevi aeg si care suporta aproape orice fel de nub ! Trage foarte bine si stoc, se incarca foarte usor, viteza cu 0,2 e undeva la 130 m/s , a trebuit sa strang un pic surubul care tinea garnitura din capul pistonului ca trecea aerul prin piston, in rest totul ok. Cu stima, Florin.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 439 posts ]  Go to page Previous  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]