ASR Forum

www.airsoftromania.com
It is currently Tue Nov 20, 2018 9:42 pm
progear.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Author Message
 Post subject: Re: AGM GBB M4 clona WA
PostPosted: Wed Sep 23, 2009 7:15 pm 
CORE Team

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Mersi pt sfaturi. Am rezolvat toate problemele, mai putin hop-up-ul, cred ca trebuie unul nou. incepe sa-mi placa cu adevarat, pacat ca nu am luat-o pt mine :(

Referitor la Bolt Lock, am gasit o metoda mai simpla decat cea prezentata pe arnies, si anume am evitat desfacerea intregului canal in care intra bilele. Voi detalia mai jos, poate este folositor si altcuiva:

1. Am desfacut partea de sus a magului, cea care este prinsa in doua suruburi hexagonale. Iese usor de tot. Am pilit orificiul din dreapta, cel prin care iese piesa care actioneaza parghia de la bolt lock (evidentiat in imaginea de mai jos).

Image

2. Cu ajutorul unei surubelnite mici, am fortat piesa 1 inspre dreapta(imaginea de mai jos), si am scos arcul cu ajutorul unui cleste, tragand usor de piesa 2 in sus. Am pilit (subtiat) piesa 1 astfel incat sa nu existe frecare in orificiul din capacul demontat la punctul 1

Image

3. Dupa cum spuneam, am scos arcul cu totul, am introdus 5 bile in capatul canalului dupa care am montat totul a loc. Am lubrifiat tot mecanismul, in special parghia care actioneaza bolt lock-ul. Am aplicat acelasi tratament ambelor maguri, acum lock-ul functioneaza de fiecare data

Image

Profile  

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 7:29 pm 

Location: Craiova- The City of "Fantana Muzicala"... si multi "pistolari bronzati"
Been thanked: 0 time
super sfaturi si poze. dar nu are cineva idee cum se poate rezolva si problemuta mea cu m4 de la jg? am postat eu in thread-ul de probleme si solutii... (mai exact baga 1 bila din 2 in hop-up, desi boltul face cursa completa)

scuze de off topic

Profile  

PostPosted: Sun Jul 11, 2010 9:38 pm 

Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times
Stie cineva ceva detalii despre

http://shop.ehobbyasia.com/action-aeg-b ... 4-gbb.html

Image

Are ceva parti negative ?
Partea buna este ca pot monta teava de AEG si guma de hop-up de la aeg-uri pe AGM 063 (M4 Cqb)

Profile  

PostPosted: Fri Nov 25, 2011 1:35 am 

Been thanked: 11 times
ma intereseaza de asemenea pareri despre hop-ul amintit de huha
si in alta ordine de idei...

caut sa cumpar(preturi rezonabile) sau macar imprumut pt masuratori si alte tatonari: teava GBB, hop-up(reglare fereastra baza tevii) si eventual teava interna daca este vorba de hop non aeg(GBB).

multumesc!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

airsoftmechanix.ro

All times are UTC + 2 hours [ DST ]